5 תירוצים שדווקא לא ימנעו ממך להגשים חלום ולעסוק במה שבא לך

אם זה להקים עסק, לשנות תחום עיסוק או ללמוד משהו חדש;

5 תירוצים נפוצים שמונעים ממך להגשים את החלום ולעשות שינוי. מזהה חלק מהם?

את חושבת על זה מדי בוקר בפקק, או אחרי יום רע בעבודה – על החלום להשיק עיסוק צדדי מכניס שאולי אפילו יהפוך לעיסוק העיקרי. אך ברגע שאת מעזה להעמיק במחשבה הזו, קולות אחרים, אופטימיים פחות, מעלים את הספקות שמורידים אותך שוב מהרעיון. לפחות עד הפעם הבאה. האם אלה הם קולות שצריך להקשיב להם, או רק תירוצים?

אם מדי פעם, כשאת רואה מישהו או מישהי שעוסקים בתחום שאת חולמת לעסוק בו, עצמאיים לגמרי, או שכירים ומצליחים שנהנים ממה שהם עושים, הקנאה גואה ומזכירה לך, מה את באמת רוצה לעשות בחיים – הכתבה הזו תעזור לך לשים את התירוצים בצד ולהתחיל לתכנן את הדרך.

5 תירוצים שהגיע הזמן להפרד מהם, פשוט בגלל שהם לא נכונים:

1. "אין לי זמן"

מתחילת שנות העשרים, הלו"ז נעשה צפוף – סטודנטים עסוקים בתמרון בין עבודה ללימודים, אחר כך מתחילים לעבוד בעבודה רצינית, משם ההורות לוקחת איתה את הדקות האחרונות שנותרו להשקעה עצמית ובינינו, למי יש זמן? כי הרי החשק להשקיע את הזמן הפנוי, מנותב אוטומטית לצפייה של עוד פרק בסדרה (או שניים, שלושה). העניין הוא כזה – הגשמת חלומות היא תהליך שדורש מחוייבות ותכנון. זה לא יקרה סתם ככה, והזמן הזה? הוא יחלוף בכל מקרה ואת עלולה להתחרט שלא ניסית. רוצה להציב יעד הגיוני? אפשר להתחיל בהגדרה פרקטית של זמן שתקדישי לזה, אבל חשוב שתהיי ספציפית. למשל, שלוש שעות בשבוע, בשעה שמונה בערב. אם אין לך את זה, מה באמת יש לך?

2. "אני לא מספיק מנוסה"

התירוץ הזה מאפיין בעיקר נשים – אנחנו לא נעז להגיש קורות חיים למשרה שאנחנו לא עונות על קרוב ל100% מהדרישות שלה. לידיעתך, על כל משרה כזאת שאת בוחרת לפספס (במיוחד אם כתוב בכותרת שלה "דרוש.ה נינג'ה"), יש כמה גברים עם אותם נתונים שכן ישלחו. אולי את לא מרגישה מוכנה מספיק? ואז את אומרת לעצמך, "אולי אלמד עוד קורס", או "כדאי שקודם אתנסה בעבודה בחינם", בעוד שאת יכולה פשוט לקפוץ למים ולנסות. אם את לא מיומנת כפי שהיית רוצה להיות, לרמת הניסיון שלך יש דורש ויש מחיר. הרי לא עבור כל משרה מחפשים את המומחה או המומחית הגדולים ביותר. לפעמים מחפשים ג'וניור.ית וזו בדיוק המדרגה שמחכה שתדרכי עליה.

3. "לא אצליח להתפרנס מזה"

השאלה שצריך לשאול פה היא – האם ניסית להתפרנס מזה? אז אולי שווה קודם כל לנסות, בלי לעזוב את העבודה כמובן – להרוויח מעט מהצד? מן הסתם, כל הכנסה חייבת להיות מדווחת ולכן אפשר לפתוח תיק של עוסק פטור ממס וזה הזמן למצוא רו"ח טוב/ה. איפה משיגים לקוחות? באמצעות מיתוג טוב בפייסבוק (עמוד ייצוגי שיצבור קהל יעד), ובעזרת אתרים המספקים שירותים המתווכים בין פרילנסרים ולקוחות. תתחילי, קחי עבודה אחת ומשם, תסללי את הדרך. בהתחלה זה יהיה מעט מדי, אבל אם תמשיכי לקבל עבודות, זה יוכל להפוך בהדרגה להכנסה העיקרית שלך.

4. "זה לא הזמן הנכון"

בדיוק כמו בתירוץ ה"אין לי זמן" – כל תקופה בחיים והסיבות שבה לדחיית הנושא. את יכולה לחכות עד שיהיה לך זמן פנוי ונוח יותר, את יכולה להמתין עד שהילדים יגדלו קצת, ואת כמובן יכולה למצוא את עצמך בגיל מבוגר יותר, מצטערת על כל הזמן האבוד שכן יכולת להשקיע בהגשמת החלום הזה. כי לא משנה באיזו תקופה, אם היית מחליטה שזה כן הזמן הנכון, היית מקדישה קצת מעצמך, מדי פעם, בסופו של דבר היית מגיעה למטרה. בינינו, אף פעם זה לא הזמן הנכון והתנאים לעולם ייראו קשים ובלתי אפשריים, אבל כל מה שצריך כדי להצליח זה לא הזמן הנכון, או התנאים, זה הלך הרוח הנכון.

5. "זה עלול להיכשל"

אוקיי, עלית עלי, את עלולה להיכשל. והאמת היא שרוב הסיכויים שתכשלי, לפחות בפעם הראשונה ואולי גם בפעם השניה. אבל תשמעי משהו – מניסיון לניסיון את תהיי מיומנת ומנוסה יותר, כי כבר למדת מטעויות קודמות ואת יודעת מה לא כדאי לעשות, ממה צריך להיזהר ועוד. אם נכשלת פעם אחת, שבי וכתבי לעצמך את המסקנות כדי ללמוד מזה. כך, אולי בפעם הבאה זה באמת יצליח. כל עוד תעשי דברים בצורה מושכלת מבלי לעשות צעדים מסוכנים כמו מיד לעזוב את העבודה, להשקיע סכומים גבוהים בלי להיות מחושבת מספיק, עקביות ודבקות במטרה יביאו אותך להגשמת החלום הזה.

שיתוף

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on pinterest

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסטים קשורים