5 דברים שתעשו בחופשה הבאה אם יש לכם אינטיליגנציה רגשית

כבר ארזת את תיקי החופשה שלך? גם אם זו "רק" חופשה בארץ, רגע לפני שעוזבים את מקום העבודה לתקופה של פסק זמן, כדאי לתכנן את המטרות של החופשה הזו. ולא, אנחנו לא מתכוונים ללוח זמנים צפוף שיעזור לך להספיק לראות את כל האתרים התיירותיים. הפעם, המיקוד יהיה בכם ויעזור לכם לחזור חזקים וממוקדים יותר. חשבו רגע, מתי היתה הפעם האחרונה שבה חזרתם מחופשה בלי להתבאס מהשיבה לשגרה? הרי חופשה היא ההזדמנות הכי גדולה שלנו לצמיחה אישית – להתחדש, לשחרר, לעצור רגע ולתכנת את עצמנו מחדש.

5 דברים שתעשו בחופשה הבאה אם יש לך אינטיליגנציה רגשית

נבהלתם? זכרו שיש חדשות טובות: אפשר לעשות את כל הדברים האלו ובאמת לנוח! במילים אחרות, החופשה יכולה להיות זמן נהדר לשיפור האינטליגנציה הרגשית – ועדיין, להישאר במצב חופשה.

הארווי דוטשנדרוף, מומחה לאינטיליגנציה רגשית, העניק למגזין Fast Company, שישה דברים שרק אנשים בעלי אינטיליגנציה רגשית עושים בחופשה שלהם. רוצים לעלות שלב במודעות העצמית שלכם? נצלו את החופשה הקרובה כדי לעשות את הדברים הבאים:

1. להתבונן פנימה

בחופשה, אנחנו נוטים להתרחק מלחצי היום יום – או לפחות זה מה שאנו מקווים לעשות. המפתח הוא למעשה לגרום לזה לקרות. מכיוון שמודעות עצמית היא הבסיס לאינטליגנציה רגשית, כדאי לתכנן חופשה שנותנת לכם הזדמנות להבחין בדברים בעצמכם שבהם לא תבחינו בשבוע שגרתי רגיל.

לדברי הארווי, אנשים בעלי אינטליגנציה רגשית גבוהה מבינים עד כמה זה חשוב לשאול את עצמם את השאלות הבאות:

איזה מין אנשים מרגיזים אותי?
לאיזה מין אנשים אני נמשכ/ת?
את מי האנשים האלה מזכירים לי?

אז נכון, אלו שאלות שלא תמיד מתחשק לנו לשאול את עצמנו במצב מנוחה, אך אם לא עכשיו, מתי?

2. להתבונן בסובבים אותנו

רוב האנשים שיוצאים לחופשה, מתבוננים באנשים אחרים – במיוחד באנשים זרים, במקומות לא מוכרים – שמים יותר לב לזרים, להבעות הפנים שלהם, ללבושם ולאופן ההליכה שלהם. אנשים אינטליגנטיים רגשית יודעים לנצל את ההזדמנות הזאת כדי להתבונן גם באנשים הסובבים אותם בחיי היום יום. אם מדובר בשותפיהם לחופשה, או באמצעות מחשבות על אנשים "מהבית". זה בהחלט עשוי להפיל יותר אסימונים מביום רגיל במשרד.

3. לתרגל אסרטיביות מנומסת

שבעתם מהתנהגות פאסיבית אגרסיבית? או במילים אחרות – מתביישים להציב גבול ולומר את האמת לאחרים, מתבשלים בעצבים ומצליחים רק לשחרר הערות עוקצניות? אנשים רבים חוששים להביע את הרצונות האמיתיים שלהם בכנות. אך אינטליגנטיים רגשית, מבינים כי הגרוע ביותר שיכול לקרות הוא לשמוע את המילה "לא".

בחופשה, כשאתם רחוקים מהסביבה הטבעית שלכם, נופלת לידיכם הזדמנות לתרגול אסרטיביות. היו יותר תקיפים לגבי הרצונות שלכם – לגבי חדר במלון, לגבי מנה שלא אהבתם במסעדה – ולא, אנחנו לא מתכוונים להפוך אתכם לתיירים נוראיים, רק שתתרגלו דבר אחד פשוט בצורה מנומסת ונינוחה – לבקש. תתחילו מול אנשים שאינכם מכירים ולא תצטרכו לראות שוב בחייכם, והמשיכו מול אנשים שמקיפים אתכם בחיי היום יום שלכם.

זהו תרגול נהדר כדי לצאת מאזור הנוחות שלכם ובינינו, כנראה שתגלו שאנשים מוכנים יותר להיענות לבקשות פשוטות מכפי שאתם חושבים.

4. לשקול מחדש את המטרות

חופשות הן זמן נהדר לחזור על מטרות העבר או אפילו להגדיר יעדים חדשים. כשאתם מחוץ לשגרת היומיום, קל יותר לחשוב על המקום שבו אתם נמצאים ולהבין לאן אתם רוצים להגיע. אלה שמקבלים ציונים גבוהים לאינטליגנציה רגשית הם בדרך כלל די טובים בלסלק את הרגלי היומיום, כדי להתמקד מחדש ברשימת השאיפות והחלומות בחיים.

5. לשפר את כושר ההתאוששות

אם אתם מבטיחים לעצמכם כבר כמה שנים שבחודש הבא תתחילו לעשות מדיטציה על בסיס יומי, תרדו במשקל או תחפשו עבודה, והחיים מפריעים לכם, אנשים בעלי אינטיליגנציה רגשית גם אינם מחוסנים מדחיינות, אבל הם יודעים להשתמש בפסקי זמן כדי לתרגל את עמידותם להרסנות של השגרה. כך, החופשה עשויה להיות הזמן שבו תזכירו לעצמכם מה אתם רוצים לעשות עבור עצמעם ולא תמיד מוצאים זמן לזה.
כמו גם, זמן לנסות דברים חדשים ולשקול שינויים, שתעשו כשתחזרו מהנופש.

החופשה הבאה יכולה להיות כיף אמיתי, אבל גם הזדמנות לחולל שינוי. אז הפעם, עם קצת מחשבה תוכלו לחזור לחיים הרגילים שלכם ללא שביזות חזרה מהנופש, אלא מלאי תושיה להצליח הפעם לעשות דברים אחרת.

שיתוף

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on pinterest

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסטים קשורים