תמונות בחינם : 10 אתרי תמונות חינמיים שכדאי לך להכיר

תמונה אחת שווה אלף מילים, אבל איפה משיגים אותן? איגדתי פה רשימה של אתרי תמונות חינמיים המומלצים ביותר!

כדאי לשמור במועדפים(!)

לפני הכל: מה צריך לדעת על זכויות יוצרים של תמונות?

אם יצרתם משהו, הוא שייך לכם. גם כשמדובר בתמונות, הזכויות שייכות למי שצילם אותן. זה ככה, הכי פשוט שיש. באתרי תמונות, נדרש תשלום עבור שימוש בתמונות. התשלום, מכסה את המשתמש מבחינה חוקית ומאפשר לו להציג את התמונה באתר, בבלוג או בעמוד נחיתה שברשותו. אבל זה לא נגמר פה – יש רשימה ארוכה מאוד של זכויות יוצרים – יש תמונות שמותר להשתמש בהן לשימוש פרטי בלבד, יש כאלה שאסור לערוך, ויש תמונות חינמיות לחלוטין – לשימוש מסחרי, לעריכה חוזרת ולמה שבא לכם.

10 אתרי תמונות חינמיים שבחרתי בפינצטה, במיוחד בשבילכם

רשימת האתרים הבאים היא חינמית לחלוטין, אבל אם אתם רוצים שקט נפשי, הכי טוב לקנות את התמונות ולהיות הכי מכוסים שאפשר. יחד עם זאת, כל עוד קראתם באתר שממנו הורדתם את התמונה שהיא לשימוש חופשי בחינם – זה בחינם. מקובל לתת קרדיט, אבל אם מצויין שגם זה לא בגדר חובה, זה נתון לשיקול דעתכם.

10 האתרים הבאים מציעים תמונות בחינם, לשימוש חופשי:

1. UNSPLASH

למעשה, זה האתר האהוב עלי ולשם אני פונה קודם כל כעדיפות ראשונה לתמונות חינמיות טרנדיות, יפיפיות ואם אפשר לומר – כאלה שמרגישות אותנטיות. האתר מעולה עם תמונות יצירתיות ואפילו אומנותיות, אבל לא רק. כולל מנוע חיפוש חופשי ותמונות שמתחדשות כל הזמן. אם תירשמו, תוכלו גם ליצור תיקיות שמורות תחת שמות ונושאים.

תמונות בחינם לבלוג – אבל כאלה שמרגישות אמיתיות – Unsplash

2. KABOOMPICS

עוד מקור מעולה לתמונות חינמיות, שכולל בתוכו כלי יעיל לחיתוך תמונה והורדה שלה כבר במידת הרוחב המבוקשת. התמונות עצמן מגניבות, מעולות, ומתאימות לכל מטרה.

3. LIBRE STOCK

האתר הבא עושה משהו אחר – הוא אוסף תמונות חינמיות מאתרים אחרים ומאגד בתוכו תמונות ממספר מאגרים. איכות התמונות גבוהה ולמרות שמדובר בכמה מאגרים, התמונות שעולות במנוע החיפוש מגוונות ומצליחות לקלוע למטרה.

4. Picography

עוד אתר חביב שמציע תמונות בחינם. הוא נוח מאוד לשימוש וכולל בתוכו תמונות שמתעדכנות כל הזמן ובעלות סגנון טרנדי ואופנתי. התמונות מרהיבות ומתאימות לשימושים שונים ומגוונים כמו לבלוג או למדיה חברתית.

5. PIXABAY

עוד אתר נחמד שכולל בתוכו תמונות מגוונות, ביניהן חובבניות ומקצועיות כאחד. נוח לחיפוש ומאפשר הורדה בכמה גדלים שונים, חיפוש באמצעות טקסט חופשי ותגיות.

6. FANCY CRAVE

אתר חמוד ביותר עם קופי מרענן וידידותי, מעלה מדי יום שתי תמונות חדשות לשימוש פרטי ומסחרי. לנרשמים לניוזלטר, אפשרות לקבל מדי שבוע 14 תמונות חדשות.

7. PEXELS

אתר עם תמונות מעולות לכל שימוש, ואפשרויות חיפוש נוחות לפי נושאים, דירוג צלמים וחיפוש פופולארי. התמונות עדכניות וייחודיות.

8. STOCKSNAP

מאגר מגוון של תמונות מעולות באיכות גבוהה שעשויות להתאים לאתרים ולסוגי תוכן שונים. אפשרויות חיפוש שיעזרו לכם למצוא את מה שאתם מחפשים, או תוצאות שלא חשבתם לחפש ותשמחו למצוא.

9. SKITTERPHOTO

עוד אתר חינמי מעולה עם מנוע חיפוש יעיל וקטגוריות שניתן לבחור מהן. התמונות עשויות להיות כבדות מאוד מאוד, אז תדאגו לתוכנת עיצוב תמונות מתאימה כדי לכווץ אותן אחר כך.

10. SPLITSHIRE

האתר האחרון ברשימה הזו של אתרי תמונות חינמיים, לא פחות טוב מהראשון (מנסים לומר שכולם פה "אחד אחד"!), ומציע תמונות מהממות ואיכותיות במיוחד, סרטונים בצורה שתקל עליכם את החיפוש – עם חלונית חיפוש באמצעות טקסט חופשי, קטגוריות נפוצות ובחירת העורכים.

 

*השימוש בתמונות מהאתרים המוזכרים בפוסט הוא על אחריותם הבלעדית של העושה בהם שימוש ומומלץ לחזור ולקרוא את מדיניות השימוש המפורסמת בהם. אין לאתר "אשת תוכן" אחריות חלקית או מלאה על השלכות שעלולות לנבוע מפגיעה בזכויות יוצרים.

שיתוף

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on pinterest

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסטים קשורים