הכירו את המאמנת: אנה אמיר

שמי אנה אמיר ואני מאמנת אישית. רוב הפעילות שלי היא סביב הנושא שקרוב לליבי: תחום הבריאות. אני בת 38, נשואה ליונתן ואמא לליה ומתמודדת עם כאבים כרוניים נוירופתיים, פיברומיאלגיה ואנדומטריוזיס כבר מעל 18 שנים. אני מאמנת, מייעצת, מלווה נשים, גברים ובני משפחה של אנשים המתמודדים עם מחלות וכאבים כרוניים.

אני חלק מניהול קבוצת תמיכה למטופלות אנדומטריוזיס – שמתמקדת במתן תמיכה לנשים המתמודדות עם המחלה או לפני אבחון, מתן מענה ותמיכה לבני משפחה ותיווך מצבים\עזרה\קשרים בין החולות לגורמים רפואיים מקצועיים מהתחום. כבר מעל 6 שנים אני מלווה נשים עם בעיות פוריות ובארבע שנים האחרונות אני מלווה ומאמנת מטופלים עם מגוון מצבים רפואיים וכאבים כרוניים.

כיום אני מאמנת נשים ובני משפחה בתחום הבריאות:

  • קרוהן\ קוליטיס
  • סרטן השד ומחלות גנקואונקולוגיות
  • אנדומטריוזיס/אדנומיוזיס ומחלות משניות כולל בעיות פוריות
  • פיברומיאלגיה ועוד

איך הגעת לתחום האימון האישי?

לפני מספר שנים, כשאבחנו אצלי את האנדומטריוזיס (ועם הזמן גם עוד מחלות רקע), בזמן שהתמודדתי עם כאבים ועם חיים חדשים שהביאו איתם הרבה משברים לגוף שלי, לחיי הזוגיות, לאמהות ולחיים שלי מול עצמי – הבנתי שיש צורך בשינוי. זה ממש בער בי בכל תא ותא בגוף. ראיתי את עצמי הולכת לאיבוד בתוך מקום כל כך לא מוכר לי, ממשבר למשבר, הרגלים שלא באמת עזרו לי בחיי היום יום, והדבר שהכי הכי הזיז אותי לקראת השינוי זאת העובדה שהפסקתי לחלום והפסקתי לשים את עצמי במרכז, במקום את הכאבים שניהלו אותי. זה הרגע שבו נרשמתי לקורס הכשרת מאמנים אישיים – זה היה בשבילי. הכלים שרכשתי בקורס התחברו להכל – הנקודות התחברו אחת לשניה ופתאום הכל התחבר בראש. הרי אני מלווה מטופלות כבר כל כך הרבה שנים, אז למה לא לעזור להן ולתת להן מהידע שלי, מהכלים שעזרו לי בשביל לשפר את איכות החיים שלהן בצורה מקצועית? זה התבקש.

מה את הכי אוהבת במה שאת עושה?

וואו, יש כל כך הרבה. אני אוהבת להכיר את הנשים שיושבות מולי, לראות אותן עוברות תהליך, לראות אותן מגיעות אליי אלופות ויוצאות מהאימון עם אמונה בכך שהן אלופות. אני אוהבת לראות אותן מתחילות להאמין לעצמן, לקבל ביטחון בגוף שלהן, מעיזות לעשות דברים, משיגות מטרות – לא משנה מה הגודל שלהן.

לחיות עם כאב זה דבר שאי אפשר להבין אותו. אדם מן השורה לא יכול להבין את עומק הסבוך של חיים עם מחלה או כאב, בטח ובטח שלא יוכל להבין את ההתמודדות היומיומית. וכשאני יושבת מולן, אני רואה את הדרך שהן עושות ואני רואה את הדרך שאני עשיתי וזה ממלא אותי באושר לדעת שהן קיבלו החלטה לשים את עצמן במרכז. ושהן רעבות לחיים האלה.

מה את הכי פחות אוהבת בעבודתך כמאמנת אישית?

אני חושבת שהנקודה שאני הכי פחות אוהבת או יותר נכון הכי כואבת לי – זאת אותה האישה שיושבת מולי, ומוותרת על עצמה.
מוותרת על נסיון להעלות את איכות החיים שלה כי קשה לה. וזה טבעי. וזה לגיטימי, יחד עם זאת אני יודעת שאני לא אוותר עליה.
כל מאומנת וכל אישה שאני מייעצת לה ומלווה אותה, היא עולם ומלואו. כל אחת באה עם חששות וספקות וכאב מאוד גדול מהחבילה שלה. וכואב לי גם שלפעמים הן לא רואות מה שאני רואה: שכל אחת ואחת היא אלופה! גיבורה! לוחמת!

איפה את חווה הצלחות?

אני רואה את ההצלחות שלי שוות. קטנות כגדולות. בחוויה שלי ההצלחות הן חד וחלק באות לידי ביטוי בפריצות דרך. אותו השינוי שאני מחליטה לעשות ואני עושה ומתמידה איתו. אותו איזור הנוחות שאני שוברת עם עצמי בשביל להשיג חלום שכבר היה נראה רחוק ממני.

ולגבי המאומנות שלי, אלה ההצלחות שאני הכי גאה בהן! לראות ולשמוע אותן מצליחות לעשות דברים שלא הצליחו בעבר ביחד עם הכאב או שהן מחייכות יותר, חולמות יותר ויש להן רעב להיות במקום אחר, זה המשכך הכאבים הטבעי שלי.

לאתר של אנה אמיר>

שיתוף

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on pinterest

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסטים קשורים