איך נראית חופשת לידה של צלמת תינוקות? הכירו את מיטל זיקרי

הכירו את מיטל זיקרי, צלמת מוכשרת המתמחה בצילומי תינוקות "ניו בורן" וצילומי משפחה וזוגות ובין היתר, גם אימא לארבעה בעצמה (וזה כולל זוג תאומות). אז איך נראית חופשת הלידה שלה?

בסטודיו קטן, מעוצב ומוקפד הממוקם מאחורי ביתה שבפרדס חנה, מצלמת מיטל זיקרי תינוקות זעירים, בתוך עננים, לוכדי חלומות וחביות קטנטנות. התינוקות לבושים בצורה מתוקה להחריד – חובשים כובעי צמר עם אוזניים, מחבקים דובון וממיסים את הלב. הסטודיו עצמו נראה כאילו מנותק מהסביבה, מעוצב בטעם טוב ובגוונים רכים ונעימים. גם הטמפרטורה מותאמת לרכים הקטנים, אשר ברוב המקרים עוד טרם מלאו להם שבועיים. מהצד, אין ספק שמדובר בעבודת החלומות של המון נשים, ואולי היא באמת כזו. יחד עם זאת, גם בעבודת חלומות יש קשיים והתמודדויות שרק הנחושות ביותר להצליח, יעבירו הלאה כדי לשגשג בתחום.

ממתי את עוסקת בתחום הצילום?

צילום בקטע מקצועי התחיל כשהבן הבכור שלי נולד. הייתי מצלמת אותו ללא הפסקה כל יום, כל היום. במקביל התחילו קיצוצים בעבודה שבה עבדתי. הייתי פקידת מנכ"ל בחברה גדולה, הוא פוטר וידעתי שאני הבאה בתור. כמה חודשים לאחר שחזרתי מחופשת הלידה קיבלתי מכתב פיטורים. האמת היא ששמחתי כי לא הייתי מאושרת שם. איכשהו חשבתי ללמוד צילום בקטע יותר מקצועי ומשם זה התחיל, אבל לא האמנתי שתחביב כזה יכול להפוך למקצוע. האמת שתמיד קינאתי באנשים שעבדו בעבודה שהם אוהבים. והנה זה הגיע גם אלי, אני ממש עובדת בעבודה שאני נהנית לקום אליה כל בוקר:)

מתי ידעת שאת רוצה להתמקד בצילום תינוקות ומשפחה, או שהתגלגלת לזה?

האמת שמהתחלה ידעתי שזו הנישה, רק שדי התפזרתי בתחילת הדרך. עוד לפני שהצילום הפך למקצועי הייתי מצלמת חברות ומשפחה. וממש כמה חודשים לפני שהתחלתי ללמוד צילום צילמתי את בן דוד שלי ואישתו בהריון הראשון שלהם בקטע חובבני אבל זה מה שנתן לי את הדרייב להבין שאני רוצה לעסוק בזה. בהריון השני הם כבר קיבלו בוק מקצועי.

כאימא עצמאית, איך נראית חופשת לידה ואיך מתמרנים בין הבית לעבודה?

אז זהו, שלא ממש הייתה לי חופשת לידה. חזרתי לעבוד לאחר 3 שבועות. בבקרים היתה לי מטפלת שהגיעה לכמה שעות כשצילמתי ואחכ הייתי עורכת במחשב כשהבן שלי ישן בעגלה. אם היו לי צילומים אחר הצהריים או בערב הייתי נעזרת בבעלי או באמא שלי. בגיל 4 חודשים הוא כבר נכנס לפעוטון. לא קל. יש גם הרבה רגשות אשמה. בתור שכירה אין מצב שזה היה קורה. אבל כשעוסקים במשהו שאוהבים ו"הידיים רועדות" כשלא מצלמים כמה ימים, זה מקבל משמעות אחרת. בנוסף זה גם העסק שלי, אני לא יכולה להרשות לעצמי לתת לעסק להיות בהפסקה כל כך הרבה זמן . אז אין ברירה אין חופשת לידה ומשלימים עם העניין. יש חסרונות אבל בעיקר יתרונות {לדעתי} בלהיות עצמאי.

מה הדבר שהכי ממלא אותך בעבודה שבחרת לך?

הכי ממלא אותי זה התוצאה. ובעיקר השמחה והתגובות של הלקוחות שלי. לפעמים ההודעות שאני מקבלת מהם לאחר שהם רואים את התמונות פשוט עושים לי את היום. מרגשות! הפידבק החיובי הזה ממלא ברמות מטורפות!

מהם הקשיים העיקריים בעיסוק הזה?

הקשיים הם בעיקר זמן משפחה. בעיקר כשאני עובדת בשעות אחהצ. קשה לי לדעת שאני עובדת במקום להיות עם הילדים שלי. אבל אני דיי מנסה לא להגזים ולא לעבוד יותר מדי ימים אחהצ באותו שבוע.

לסיום, יש לך טיפ עבור נשים שרוצות להגשים את עצמן וללמוד צילום?

"אל תפחדי ללכת אחר החלומות שלך. אם את טובה במשהו ואת מאמינה בכל ליבך שאת טובה בו ויכולה להצליח, ללא ספק תצליחי"

לאינסטגרם של מיטל>

תמונות: ידין חסון

שיתוף

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on pinterest

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסטים קשורים